Više od dvadeset srednjoškolaca sa teritorije grada Beograda pohađalo je 50 sati programa na temu kulture govora. Projekat je podržao Sekretarijat za sport i omladinu grada Beograda.

Tematske celine:
• Upoznavanje korisnika sa značajem razvijanja govorničkih sposobnosti. Važnost unapređivanja izlagačke pismenosti u 21. veku.
• Savladavanje straha od javnog govora – suočavanje sa tremom.
• Dikcija – način govorenja: pravilno disanje prilikom govora, artikulacija, dinamika, govorna interpunkcija, ritam govora, dikcijske figure.
• Neverbalna komunikacija prilikom izlaganja – govor tela: stav, gestikulacija, facijalna ekspresija.
• Stil izlaganja – struktura (specifičan cilj, središnja misao, glavne ideje) i stilske figure.
• Ekonomija uspeha – kako ideje pretvoriti u biznis i omladinsko preduzetništvo.
• Specifičnosti medijskog nastupa – davanje izjave za medije, gostovanje u studiju, nastup u novim medijima (tehnologijama).

Nakon svih radionica, srednjoškolci su pred publikom u Rimskoj dvorani Biblioteke grada Beograda demonstrirali stečena znanja.